lt  |  en  |  ru 
į pradžią
 

Durpių oksidatas - biologiškai aktyvus skystas preparatas. Trąša - dirvos aktyvatorius

 

Durpių oksidatas – Savybės


    Durpių oksidato sudėtyje esančios huminės medžiagos pasižymi dinaminėmis membranos savybėmis ir pakeičia ląstelių membranų pralaidumą, padidina oksidacinį katabolizmą, suaktyvina oksidacinį fosforilinimą, padidina fermentų aktyvumą, todėl stimuliuoja kvėpavimo procesus, baltymų ir angliavandenių sintezę, padidina chlorofilo sintezę ir fotosintezės produktyvumą. Durpių oksidatas veikia adaptogeniškai ir imunomoduliaciškai, bei padidina augalų atsparumą nepalankiems veiksniams

    Durpių oksidato huminės medžiagos atlieka atitinkamas biogeochemiškas ir ekologiškas funkcijas:  

 

    kaupiamąją – gebėjimas kaupti visų mitybos elementų, angliavendenių, amino rūgščių ilgalaikes atsargas   įvairiose terpėse; 

    transportinę - kompleksiniai organiniai mineraliniai junginiai su metalais ir mikroelementais migruoja augaluose;

    reguliavimo – dirvos spalvos formavimas, mineralinės mitybos reguliavimas, jonų mainai, buferio savybės,   oksidacijos ir  atkūrimo procesai dirvoje, dirvos struktūros pagerinamas;

    apsauginę – toksinių medžiagų ir radionuklidų sorbcija, dėl gebėjimo surišti radionuklidus, sunkiųjų metalų ir   toksinų jonus, naikinti pesticidus iki jų galiojimo pabaigos, lengvinti ir greitinti augalų detoksikacijos  procesą, jiems užkertamas kelias įsiskverbti į augalus.

 

    Durpių oksidato huminės medžiagos stiprina augalų imunitetą ir atsparumą ligoms, įskaitant bakteriozę ir fuzariozę, skatina sintezę medžiagų augalinėse audiniuose, kurie padeda atsispirti ligoms, bei natūralių augalų agentų, kurie nukenksmina mikrobų sukėlėjus fitopatogenus - fitohormonų, bioreguliatorių (auksinų, giberilinų, citokininų), fitoaleksinų kenkėjams.

 

Durpių oksidatas – Agronominis efektyvumas


    Durpių oksidato naudojimas žemės ūkio produktų gamyboje lemia žemės ūkio kultūrų derlingumo padidinimą iki     25-30 %, mineralinių trąšų dozės kiekio sumažinimą iki 20-30 %, sėklų beicų ir pesticidų dozės kiekio sumažinimą iki 30 %.

    Durpių oksidato efektyvumas užtikrinamas tuo, kad durpių oksidatas apsaugo sėklas nuo infekcijų per visą laikotarpį nuo sėjos iki sudygimo, padidina sėklų daigumą, pagerina šaknų sistemos augimą ir kūrimąsi, padaugina antrinių šaknų kiekį, padidina chlorofilo sudėtį lapuose ir lapalakščių dydį, apsaugo augalus nuo išgulimo, spartina augalų vystymąsi, fiziologinius etapus, kartu spartina subrandinimą 4-5 dienoms anksčiau laiko.

 

    Durpių oksidatas esant nepalankioms oro ar kitoms sąlygoms, padidina augalų atsparumą stresiniams faktoriams:

perdrėkinimas

  • sausra
  • šalnos
  • įdruskėjimas
  • šaknų sistemų pažeidimai persodinimo metu

    Durpių oksidatas gerai sąveikauja su fungicidais kitais herbicidais, naudojamas kartu su jais pasižymi sinerginiu poveikiu: stiprina augalus apsaugančių medžiagų- herbicidų, poveikį, o tai leidžia sumažinti jų panaudojimo dozę.

 

Durpių oksidatas – Agronominis efektyvumas

 

    Durpių oksidato preparatas žymiai sumažina augalų sergamumą fitoftoros, susnos, sausojo bei šlapiojo puvinio, fuzariozės ligomis.

 

    Durpių oksidatas veiksmingiausiai naudojant jį atitinkamu laiku. Tokiu būdu vėlyvas daržovinių kultūrų apdirbimas pailgina pomidorų ir agurkų vegetaciją uždarame dirvožemyje iki vėlyvojo rudens.

    Preparato panaudojimas rudenį žiemojančioms kultūroms, juos gydo, formuoja labiau tvirtą šaknų sistemą, ir visą tai dėl naujų šaknų susiformavimo, cukraus ir maistinių medžiagų susikaupimo, tai padidina atsparumą žiemai, bei kitų metų derlingumą.

    Durpių oksidatas pagerina derliaus kokybę, sumažina nitratų ir radionuklidų kiekį, leidžia ilgiau saugoti augalininkystės produktus.

    Pramoninėje gėlininkystėje, bei namų sąlygomis šį preparatą naudoja ištisus metus. 

 

Durpių oksidatas – Panaudojimas kartu su mineralinėmis trąšomis

 

    Durpių oksidatas, esantis kompleksinių mineralinių trąšų sudėtyje, ne tik padidina augalų maistinių medžiagų įsisavinimo koeficientą, bet ir padeda pagerinti granulių patvarumą ir atsparumą vandeniui, sumažina trąšų sudėtyje esančiu lengvai tirpstančių maistinių medžiagų praradimą. Lyginant su mineraliniais analogais, visa tai leidžia padidinti žemės ūkio kultūrų derlingumą iki 25 %, kartu gerinant produktų biocheminę sudėtį, mažinant nitratų kiekį.   

 

    Durpių oksidatas palaiko reikiamą vandenyje tirpių organinių aktyvių junginių pusiausvyrą dirvožemyje, o visų pirmą humuso junginių, kurie atsakingi už augalų mineralinių mitybos elementų įsisavinimą, šaknų sistemų augimo skatinimą ir jų maistinių medžiagų absorbcija.

    Durpių oksidatas priemonė, palaikanti dirvožemio derlingumą, tuo pačiu minimaliai veikdama aplinką.

    Žemės ūkio produktų gamyba nebus efektyvi, jei nebus naudojamos mineralinės trąšos. Tačiau pastovus jų naudojimas blogina dirvos fizines savybes, slopina joje vykstančius mikrobiologinius procesus, skurdina humusu, sumažina produkcijos kokybę, vitaminų, krakmolo kiekį, produkcijos saugojimo laiką. Be to, augalų mineralinės mitybos pagrindas: azotas, fosforas ir kalis įvairiai sąveikauja su dirva, pvz. azotas ir kalis lengvai nuplaunami lietaus, o fosforas sukuria vandenyje netirpstančius junginius, kurie kaupiasi dirvoje. Dėl šių priežasčių augalai įsisavina ne daugiau kaip 40 % maistinių medžiagų, patenkančių į dirvą kartu su mineralinėmis trąšomis. Likusios maistinės medžiagos negrįžtamai dingsta teršdamos dirvožemį, bei dirvožemio-gruntinius vandenis. Šiuo atžvilgiu būtų tikslinga maišyti durpių oksidatą su mineralinėmis trąšomis, prieš naudojant juos pagal paskirtį sausame arba skystame pavidale.

 

Durpių oksidatas – Ekologiškumas

 

    Durpių oksidatas susideda tik iš natūralios kilmės medžiagų, jo sudėtyje nėra jokių sintetinių priedų ar junginių, kilusių iš genetiškai modifikuotų organizmų, ligas sukeliančių mikroorganizmų.

    Preparatas nesukelia augalams, gyvūnams ir žmonėms ligų. Jis yra saugus bitėms ir kitiems gyvūnams, kurie kontaktuoja su apdirbtais augalais.

    Šis preparatas yra ekologiškai švarus ir saugus, todėl jis yra patikimesnis nei sintetinės biologiškai aktyvios medžiagos.